Izolácia garáže

IZOLÁCIA GARÁŽOVÝCH DVERÍ POMOCOU STRIEKANEJ IZOLAČNEJ PENY HONTER

Zatiaľ čo neodizolovanými obvodovými stenami uniká z celého domu obrovské množstvo tepla, predstavte si, aký tepelný únik musia predstavovať neodizolované garážové vráta či dvere. Tvrdenie potvrdzujú i tepelné mapy zhotovené termokamerou, ktoré znázorňujú jasne červenú farbu unikajúceho tepla predovšetkým dverami a oknami.

Striekaná pena je tak vhodným riešením, ako ošetriť a vhodne previesť izoláciu garážových dverí, často opomínanú časť domu, ktorá môže ovplyvniť mikroklímu v celom objekte.

PREČO ZVOLIŤ STRIEKANÚ PENOVÚ IZOLÁCIU

• je zdravotne nezávadná a šetrná k životnému prostrediu
• aplikácia je rýchla a jednoduchá
• zamedzuje tvorbe plesní a posúva rosný bod mimo stavebnú konštrukciu
• uzavretá štruktúra buniek poskytuje najlepšie izolačné parametre
• stredne tvrdá pena spevňuje stavebnú konštrukciu až 300x

Striekaná penová izolácia HONTER je preto tou správnou voľbou pre izoláciu nielen garážových dverí, ale aj priečok, bojlera a nádrží, ktoré sú tiež v kontakte s vlhkým vonkajším prostredím. Aplikáciu možno prevádzať aj pri nízkych teplotách (až pri -6°C), nie ste teda obmedzený ročným obdobím a môžete sa do izolácie garáže pustiť kedykoľvek.

POSTUP APLIKÁCIE IZOLAČNEJ PENY

Nástrek prevádza riadne preškolený a certifikovaný odborník, vďaka čomu budú vlastnosti peny využité na 100 %. K nástreku priamo na vonkajšie murivo a iné konštrukcie sa používa špeciálna technológia, aplikácia nevyžaduje parozábranu. Pena potom začne nadobúdať na objeme, až dokonale priľne k podkladovému materiálu a za niekoľko minút celkom vytvrdne, potom môžete začať nanášať ďalšie prvky.

Penová izolácia potom bude slúžiť po celú dobu životnosti garáže. Striekanú izolačnú penu s uzavretou štruktúrou buniek ponúkame tak isto v šikovnej izolačnej sade FROTH PAK – zákazník má možnosť previesť aplikáciu peny svojpomocne a podľa vlastného uváženia. Izolačné sady sú dodávané v 12 a 40kg balení.