O striekanej izolácii

PRÉMIOVÁ RADA – STRIEKANÉ PENOVÁ IZOLÁCIE EXY

Prémiová rada striekanej penovej izolácie EXY ponúka široké spektrum využitia podľa miesta použitia – od základov po strechu, v interiéri aj exteriéri ponúka otvorenú a uzavretú štruktúru buniek.

Striekané penové izolácie EXY zaistia bezšpárovú izolačnú vrstvu, kedy podklad aj cez izoláciu tzv. „dýcha“ a udrží tak konštrukciu v perfektnom stave, kompletne vyplní všetky medzery a vytvorí vzduchovú bariéru a zamedzí prieniku studeného vzduchu a eliminuje rosný bod, alebo ho vytlačí mimo stavebnú konštrukciu.
Striekaná PUR izolácia je dvojzložková polyuretánová pena. Nastriekaním vytvorí jednoliaty systém bez medzier a dutín. Jednoduchá, bez údržbová, odolná voči hlodavcom, škodcom a plesniam. Výhodou je rýchla aplikácia. Polotvrdá pena spĺňa prísne požiadavky aktuálnej stavebno-tepelnej normy STN 73 0540-2:2012 R 9,9 pri hrúbke 240 mm. (Minerálna vlna dosahuje R 9,9  až pri hrúbke 400 mm).

Mäkká pena

Otvorená bunková štruktúra sa používa na izolovanie v interieri. Mäkká pena výborne vyplní rohy podkrovia, stropu,drevodomu a pod. Nehrozia žiadne tepelné mosty ako pri nedokonalej vlaknitej izolácii. Váš dom dýcha, netvoria sa žiadne plesne, rýchla aplikácia už za 1 deň.

Tvrdá pena

Pena s uzavretou bunkovou štruktúrou sa používa na izolovanie základov stavieb, na izolovanie plochých striech a pod. Je ideálnym riešením pre zateplenie plochých striech pretože je pochôdzna,výborne priľnie na strechu napr. bytoviek a slúži ako obnova starej kritiny. Je to vynikajúci izolant proti prenikaniu vody. Pri nástreku na strechy aplikujeme na penu ochranný nastrek proti slnečnému UV ziareniu.
Obidve Peny patria do triedy horľavosti E, pena ma samozhásavu schopnosť.

Najlepšia tepelná izolácia na trhu

Najrýchlešia návratnosť investície

Najkratší čas zateplenia a dlhodobá životnosť

Ekologicky nezávadná izolácia

Kalkulačka striekanej izolácie

Vypočítajte si náklady na izoláciu Vašej stavby!