Prečo má striekaná pena EXY lepšie výsledky než sklenená vata?

OTÁZKA: PREČO MÁ STRIEKANÁ PENA EXY LEPŠIE VÝSLEDKY NEŽ SKLENENÁ VATA?

Odpoveď: Vlastnosti striekanej izolácie EXY, ktoré zaisťujú vzduchotesnosť, sú tým hlavným dôvodom prečo je tento materiál lepší než sklenená vata. Sklenená vata bez ohľadu na to, ako dobre je nainštalovaná, nevytvára vzduchovú zábranu a umožňuje, aby sa skrz ňu pohyboval vzduch. Výsledkom potom je, že sa obidve klimatické prostredia (vnútorný klimatizovaný vzduch a vonkajší neklimatizovaný vzduch) spoja a vytvárajú potenciálnu kondenzáciu vo vnútri stien a stavebných celkov.

OTÁZKA: Aký je rozdiel medzi penou s otvorenou štruktúrou buniek a penou s uzavretou štruktúrou buniek?

Odpoveď: Ako pena s otvorenou štruktúrou buniek, tak pena s uzavretou štruktúrou buniek sú vynikajúce izolačné materiály. Obidva zaisťujú skvelú tepelnú bariéru a vzduchovú zábranu. Ich rozdiel spočívá v tom, že pena s uzavretou štruktúrou buniek je vodotesná a neumožňuje pohyb vody.

Striekaná pena EXY s otvorenou štruktúrou buniek je difúzne otvorená, a umožňuje,
aby skrz ňu prechádzala vodná para-voda, tieto parametre zabraňujú vzniku plesní a stavebná koštrukcia dýcha. Izolácia by nemala zabraňovať pohybu vody. Strecha, steny a stavebné celky inštalačných priestorov pod podlahou sú určené k tomu, aby zabraňovali prieniku vody. Pokiaľ sa voda nejakým spôsobom do týchto prvkov dostane, musí mať možnosť vyschnúť,najmä potom u drevostavieb. Izolácia EXY ako jediná na trhu ponúka tie najlepšie parametre.

OTÁZKA: BUDEM MUSIEŤ VETRAŤ POVALU, AJ KEĎ JU IZOLUJEM STRIEKANOU PENOU EXY?

Odpoveď: Nie. Striekaná izolačná pena EXY sa nanáša na vnútornú stranu strešného plášťa, čo zdvíha izolačnú rovinu od stropu ku strešnému plášťu. To vytvára klimatizovaný priestor na priestore povaly, kde sa teplota obvykle pohybuje v rozsahu cca. 27–32 °C namiesto bežných cca. 65 °C.

OTÁZKA: ČO SA TÝKA NOVOSTAVIEB, V KTOROM OKAMŽIKU BEHOM VÝSTAVBY INŠTALUJETE IZOLÁCIU EXY?

Odpoveď: Striekaná pena EXY sa aplikuje v rovnakom okamžiku ako klasická izolácia zo sklenenej vaty, po absolvovaní mechanických kontrol a kontroly skeletu a pred zavesením sadrokartónového podhľadu.

OTÁZKA: TLMÍ IZOLÁCIA EXY ZVUK LEPŠIE NEŽ IZOLÁCIA ZO SKLENENEJ VATY?

Odpoveď: Áno. Striekaná pena EXY má vynikajúcu zvukovú pohltivosť, má väčšiu hustotu než sklenená vata a jej fyzikálne vlastnosti tlmí zvuk účinejšie. Viac informácií v záložke certifikáty, zvuková skúška.

OTÁZKA: VYŽADUJE IZOLÁCIA ZO STRIEKANEJ PENY VÄČŠIU INVESTÍCIU NEŽ KLASICKÁ IZOLÁCIA VYUŽÍVAJÚCA SKLENENÚ VATU?

Odpoveď: Áno, táto investícia je väčšia o cca 15 až 20 %, je dokázané, že väčšine z našich zákazníkov sa tento rozdiel vráti za 3 až 5 rokov formou úspory energie.

OTÁZKA: MÔŽE BYŤ IZOLÁCIA ZO STRIEKANEJ PENY EXY NAINŠTALOVANÁ V UŽ POSTAVENOM RODINNOM DOME?

Odpoveď: Áno, pre tieto prípady ponúkame viac druhov striekanej izolačnej peny ktorú je možné aplikovať nástrekom,alebo vstrekovaním do dutín. Použitie izolácie EXY Vám zaručí že váš už postavený rodinný dom bude úspornejší a ušetrí nemalé finančné náklady na energie.

OTÁZKA: AKO VYBRAŤ TU SPRÁVNU IZOLÁCIU?

Odpoveď: Hodnota tepelného odporu (tzv. hodnota R) ponúka široko uznávaný štandard pre porovnanie energetickej účinnosti izolácií. Hodnota tepelného odporu nám pomáha „porovnávať podľa čísiel“ tak, že čím vyššie toto číslo je, tým lepšia je daná izolácia v znižovaní energetických strát. V skutočnosti nám ale stavebná fyzika hovorí, že metóda porovnávania tepelného odporu má veľké medzery. Hodnota tepelného odporu vyjadruje schopnosť izolácie zabraňovať vodivému prúdeniu tepla, ale už nerieši primárny spôsob transféru tepla – úniky vzduchu (konvekcia), ktoré spôsobujú až 40 % energetických strát budovy.

Použitie penovej izolácie EXY vytvárajúce vzduchovú zábranu je jeden z najlepších spôsobov, ako zlepšiť energetickú účinnosť a tepelné pohodlie. Ako kompletná izolácia a vzduchová zábrana minimalizuje produkt EXY prenikanie vzduchu v konštrukcii budovy. To prináša výrazné úspory nákladov na energie – môže zaistiť až 70% mesačné úspory nákladov na energie oproti klasickým energetickým alternatívam.