Izolácia strechy striekanou izoláciou

IZOLÁCIA STRECHY POMOCOU IZOLAČNÝCH STRIEKANÝCH PIEN HONTER

Základnou funkciou strechy je zaistiť objektu vodotesnosť a tepelnú izoláciu. Neizolovanou strešnou konštrukciou uniká až 40 % tepla. V letnom období naopak dochádza k nežiadúcemu prehriatiu a nárastu teploty v podkroví. Optimálne riešenie pre izoláciu strechy predstavuje aplikácia striekanej penovej izolácie HONTER.

VÝHODY STRIEKANEJ PENOVEJ IZOLÁCIE HONTER

• minimálne zaťaženie stavebnej konštrukcie nevyžaduje mechanické kotvenie
• eliminuje vznik tepelných mostov
• pevnosť a odolnosť vôči poryvom vetra
• minimálne náklady na údržbu a dlhá životnosť

Ideálnym riešením izolácie plochých striech je aplikácia polyuretánových pien HONTER a ochranného hydroizolačného náteru EXY FLEX™. Aplikovať je možné aj pri opravách a revitalizácii starých striech.

Vďaka vysokej priľnavosti a charakteru peny, vznikne do niekoľkých minút po nástreku 100% bezšvová, monolitická vrstva. Tá chráni pred únikmi tepla a vaše investície sa vám vďaka okamžitým 50% úsporám za vykurovanie rýchlo vrátia. Kvalita pien HONTER je preverená viac než 35 rokmi tradície.

POSTUP NÁSTREKU

Aplikácii predchádza dôkladná príprava podkladovej vrstvy a jej očistenie. Nástrek sa prevádza od 2,5 do 5 cm v jednej vrstve. Pena behom niekoľkých sekund zväčší 30x svoj objem a je do niekoľkých minút plne schodná. Na záver je nutné aplikovať ochranný strešný náter EXY FLEX™. Strešnú penu HONTER je možné aplikovať ako na nové, tak na stávajúce strechy.

Penová strešná izolácia vyžaduje len minimálnu údržbu v podobe opravy náteru po 10–15 rokoch. Odmení sa vám minimálne 50 ročnou výdržou a vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami.