Izolácia povaly

IZOLÁCIA POVALY S PENOU HONTER

Izolácia povaly patrí ku kľúčovým izolačným úpravám domu, zvlášť pokiaľ vaše podkrovné priestory zostávajú počas zimy nevykurované. Vysoko výkonné striekacie peny HONTER zabraňujú okrem úniku tepla aj kondenzácií pár a následnému vzniku plesní v strope alebo podlahe.

OBIDVA TYPY IZOLAČNEJ PENY NAVIAC ZARUČUJÚ:

• vynikajúcu zvukovú izoláciu
• vynikajúce izolačné vlastnosti
• zabráneniu vzniku tepelných mostov a prestupovaniu vlhkosti
• nemenné tepelné izolačné vlastnosti po celú dobu
• ekologickú a zdravotnú nezávadnosť

IZOLÁCIE NEVYKUROVANEJ POVALY s penou HONTER

Ak zatepľujete obytné priestory domu zo strany nevykurovanej povaly, dbajte na to, aby bola izolácia priepustná. Pokiaľ totiž teploty v zime klesnú pod nulu, hrozí v nesprávne zvolenom izolačnom materiáli kondenzácia a hromadenie pár s rizikom plesnivenia.

K izolácii priestorov s rozdielnymi teplotami tak najlepšie poslúži striekaná polyuretánová pena HONTER. Dvojkomponentná penová izolácia na vodnej bázy disponuje otvorenou štruktúrou buniek o hustote 8,41 kg/m3, zabraňujúca hromadeniu vlhkosti vo vnútri materiálu vďaka vynikajúcemu difúznemu odporu. Tekutina sa ihneď po nástreku zväčší až na 130-150 násobok svojej veľkosti, vyplní všetky medzery a zamedzí prieniku chladného vzduchu.

Pena HONTER s otvorenou štruktúrou buniek sa hodí do strešných konštrukcií stien domov, medzi krokvy, na podlahy, do drevostavieb i chalúp. Penu je možné aplikovať aj v zimných mesiacoch a to pri teplote už do – 6°C.

IZOLÁCIA OBYTNEJ POVALY S PENOU HONTER

Nech už je strop vašich povalových priestorov skosený či rovný, k jeho dokonalej izolácii poslúži prémiová striekaná pena. Tekutina sa ihneď po nástreku zväčší až na 30 násobok svojej veľkosti. Vyplní tak všetky medzery a ťažko dostupné miesta stropu a kompletne zamedzí prieniku studeného vzduchu.

Táto pena s uzavretou štruktúrou buniek zamedzuje prieniku vlhkosti a má výborne izolačné vlastnosti aj pri polovičnej hrúbke nástreku. Mimo to až 300x spevňuje plochu, respektíve stavebnú konštrukciu, na ktorej je aplikovaná, je preto okrem stropov a fasád vhodná aj k aplikácii na podlahy a prevlhnuté miesta.