Izolácia interiéru

Hoci sa obvykle v domoch a bytoch vykonáva vonkajšia izolácia fasády, je vhodné izolovať aj interiér, alebo niektoré jeho časti. Ideálnym miestom pre zlepšenie izolačných vlastností je vnútorna časť strechy a podkrovia, ale i dalšie vnútorné steny a podlahy, ktorými by mohlo unikať teplo.

Pena zvolená k izolácii drevených konštrukcií, krovov, priečok, stien a iných ťažko dostupných miest, ktoré zároveň potrebujú dýchať, musí disponovať vynikajúcim difúznym odporom. Preto je dôležité, použiť penu na vodnej báze s otvorenou štruktúrou buniek, akou je pena HONTER.

ZATEPĽOVANIE PODKROVIA PREBIEHA V NIEKOĽKÝCH KROKOCH:

• Zmera sa krokvové pole alebo steny, podľa požiadavky sa zvolí typ a hrúbka izolácie.
• Prevedie sa nástrek izolačnej peny, ktorá sa môže, alebo nemusí orezávať.
• Pena zväčší svoj objem až 150x a vyplní aj tie najmenšie otvory a ťažko dostupné miesta.
• V prípade nutnosti sa vykonajú ďalšie úpravy.
• Majiteľ domu významne šetrí za energie.

Vďaka otvorenej štruktúre buniek a vynikajúcim difúznym vlastnostiam izolačná pena dýcha a zabraňuje vzniku plesní, pretože posúva rosný bod mimo stavebnú konštrukciu. Izolačná pena vytvorí vzduchovú bariéru a zabráni prenikaniu studeného vzduchu a úniku tepla z domu. Vlhkosť bez problémov prejde von. Neprejaví sa tak nepríjemný efekt novo zaizolovaného domu, kedy majitelia často zabudnú na nutnosť větrať a kvôli zvýšenej vlhkosti sa im v múroch skoro objaví nebezpečná pleseň. S penou HONTER je dom dokonale zateplený, ale napriek tomu „dýcha“.

S penou HONTER

• Vytvoríte komfortné prostredie bez vzniku plesní.
• Zvládnete rýchlu aplikáciu až na 200m2 za deň.
• Získate zateplenie s nemennými izolačnými parametrami.
• Máte istotu, že izolácia nesadá a nemení objem.

Tento druh striekanej izolácie disponuje niekoľkými výnimočnými vlastnosťami – priľne k akejkoľvek konštrukcii, izolácia zostáva trvalo pružná a je objemovo a tvarovo stála. Nemení izolačné vlastnosti po celú dobu, čo je v stavebnej konštrukcii. Nemôže sa teda stať, že za niekoľko rokov budete musieť interiér izolovať odznova.

V prípade, že potrebujete zatepliť miestnosti s vyššou vlhkosťou, nie je pena s otvorenou štruktúrou buniek vhodná. V takej situácii je potrebné použiť penu s uzavretou štruktúrou buniek, ktorá zabraňuje prieniku vlhkosti. Disponuje najlepšími izolačnými vlastnosťami, ktoré sú momentálne dostupné na trhu – to všetko za veľmi prijateľnú cenu.