O izolácií

PRÉMIOVÁ RADA - STRIEKANÉ PENOVÁ IZOLÁCIE EXY

Prémiova rada striekanej penovej izolácie EXY ponúka široké spektrum využitia podľa miesta použitia - od základov po strechu, v interiéri aj exteriéri ponúka otvorenú a uzavretú štruktúru buniek.

Striekané penové izolácie EXY zaistia bezšpárovú izolačnú vrstvu, kedy podklad aj cez izoláciu tzv. "dýcha" a udrží tak konštrukciu v perfektnom stave, kompletne vyplní všetky medzery a vytvorí vzduchovú bariéru a zamedzí prieniku studeného vzduchu a eliminuje rosný bod, alebo ho vytlačí mimo stavebnú konštrukciu.
Striekaná PUR izolácia je dvojzložková polyuretánová pena. Nastriekaním vytvorí jednoliaty systém bez medzier a dutín. Jednoduchá, bez údržbová, odolná voči hlodavcom, škodcom a plesniam. Výhodou je rýchla aplikácia. Polotvrdá pena spĺňa prísne požiadavky aktuálnej stavebno-tepelnej normy STN 73 0540-2:2012 R 9,9 pri hrúbke 240 mm. (Minerálna vlna dosahuje R 9,9  až pri hrúbke 400 mm).

Mäkká pena - Otvorena bunková štruktúra sa používa na izolovanie v interieri. Makka pena výborne vyplní rohy podkrovia,stropu,drevodomu a pod. Nehrozia žiadne tepelne mosty ako pri nedokonalej vlaknitej izolácii.Vas dom dýcha, netvoria sa žiadne plesne, rychla aplikacia-1 Rodinný dom = 1 Den.

Tvrdá pena - pena s uzavretou bunkovou štruktúrou sa používa na izolovanie základou stavieb,na izolovanie plochých striech a pod.Je idealnym riešením pre zateplenie plochých striech pretože je pochôdzna,výborne prilnie na strechu napr. bytoviek a slúži ako obnova starej kritiny.Je to vynikajuci izolant proti prenikaniu vody,u nástreku na strechy aplikujeme na penu ochranný nastrek proti slnečnému UV ziareniu.
Obidve Peny patria do triedy horlavosti E,pena ma samozhasavu schopnosť.

 

VÝHODY