Izolácia zimné zahrady

IZOLÁCIA ZIMNEJ ZÁHRADY POMOCOU IZOLAČNEJ STRIEKANEJ PENY HONTER

Zimná záhrada je krásnym doplnkom domu. Jej celoročné používanie je však energeticky veľmi náročne. Vedľa špeciálnych viacvrstvých skiel by ste preto mali dbať tiež na správnu izoláciu podláh, stropov a stien, ktorými z miestnosti uniká ďalšie drahocenné teplo. Podľa výskumov sa jedná až o 30–40 %. Rýchlym riešením je penová izolácia.

IZOLAČNÁ STRIEKANÁ PENA HONTER A JEJ VÝHODY

dokonale vyplní všetky medzery a dostane sa aj do zle dostupných miest
priedušná štruktúra bráni tvorbe plesní a vzniku vlhkosti vo vnútri domu
neškodí zdraviu
ľahko sa aplikuje a je rýchlo pripravená pre ďalšie vrstvy

Pre zateplenie zimných záhrad sa najlepšie hodia striekané izolačné peny s uzavřetou štruktúrou buniek, ktoré efektívne bránia úniku tepla z miestnosti a naopak prúdenie nadbytočného tepla dovnútra. Udržujú v záhrade stabilnejšiu klímu, čo je príjemné rastlinám. Naviac pôsobí ako zvuková bariéra. K týmto penám sa radí napríklad stredne tvrdá pena HONTER, ktorá dokonale priľne k stavebnej konštrukcii, časom nepraská ani nemení svoj objem.

AKO IZOLAČNÚ PENU APLIKOVAŤ?

Izolačná pena sa nanáša špeciálnou nástrekovou pištoľou, ktorá ju rovnomerne rozpriestrie na povrch. Objem izolačnej peny behem pár sekúnd nadobudne až 50 krát, vďaka čomu perfektne vyplní každú špáru. Obvykle sa aplikuje v dvoch vrstvách. Po pár minútach pena stvrdne a je pripravená na pokládku podláh alebo sadrokartónu.

Striekanu penovú izoláciu HONTER môžete použiť aj pri nízkych teplotách od – 6°C.