Izolácia základov

IZOLÁCIA ZÁKLADOV POMOCOU STRIEKANEJ PENOVEJ IZOLÁCIE HONTER

Izolácia základov je nevyhnutným prvkom každej stavby. Kvalitná hydroizolácia, zabráni priesakom vody do priestorov pod úrovňou terénu, vlhnutie muriva a vzniku nebezpečných plesní. Jednou z možností izolácie základov stavby, je aplikácia izolačnej striekanej peny.

VÝHODY STRIEKANEJ PENOVEJ IZOLÁCIE

vytvorí celistvú vrstvu bez spojov
nevyžaduje kotvenie
je odolná vôči vode aj chemickým látkam
tvorí jednoliatu vrstvu bez špár
aplikácia je rýchla a teplotne neomedzená (od -6°C)
pena je šetrná k životnému prostrediu a zdravotneě nezávadná

Hlavné prednosti peny HONTER, oproti iným metódam izolácie základov, je jej schopnosť dokonale utesniť plášť budovy, vrátane všetkých prasklin a štrbin. K tomu dopomáha vysoká a trvalá adhézia ku každej stavebnej konštrukcii. Striekaná penová izolácia s uzavretou štruktúrou buniek vyniká tiež výnimočnou tuhosťou a pevnosťou.

POSTUP PRI APLIKÁCII

Aplikácia penovej izolácie sa prevádza na odkryté a očistené suché murivo. Po aplikácii zmesi na podklad, nastriekaná vrstva behom niekoľkých sekúnd 30x zväčší svoj pôvodný objem. Behom tohto procesu pena dokonale zaplní všetky praskliny a štrbiny. Ku konečnému vytvrdnutiu, tejto izolačnej hmoty dôjde už behom niekoľkých minút. Na izoláciu je nutné, ešte následne aplikovať asfaltový náter, kvôli vztlakovej vode.  minut. Na izolaci je nutné ještě následně aplikovat asfaltový nátěr, kvůli vztlakové vodě.