EXY 09 pena s otvorenou štruktúrou buniek

 

 

PENOVÁ IZOLÁCIA EXY 09 S OTVORENOU ŠTRUKTÚROU BUNIEK JE NAVRHNUTÁ TAK,
ABY V STAVEBNEJ KONŠTRUKCII DÝCHALA - DO STREŠNÝCH KONŠTRUKCIÍ STIEN DOMOV,
MEDZI KROVY, DO DREVOSTAVIEB, CHÁT.
Penová izolácia EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek je navrhnutá tak, aby v stavebnej konštrukcii dýchala - do strešných konštrukcií stien domov, medzi krovy, do drevostavieb, chát

Striekaná polyuretánová penová izolácia EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek ponúka radu výhod pre majiteľov domov ako ste vy, ktorý si uvedomujú hodnotu investície do vysoko výkonných izolačných systémov. Výberom niektorej z našich vysoko kvalitných striekaných penových izolácií EXY 09, výrazne usporíte náklady na energie, a dosiahnete zdravšie a pohodlnejšie bývanie.

Pena EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek je navrhnutá tak, aby vytvorila vzduchovú bariéru a zabránila tak prieniku vzduchu.

Izolácia EXY 09 je navrhnutá tak, aby v stavebnej konštrukcii dýchala a prepúšťala vodné pary (vynikajúci difúzny odpor). Penu EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek odporúčame hlavne do strešných konštrukcií stien domov, medzi krovy, do drevostavieb, chát a pod. Kompletne vyplní všetky medzery, vytvorí vzduchovú bariéru, čím zabraňuje prieniku studeného vzduchu a následnej kondenzácii vody vo vnútri objektu.

Oblasť a podmienky použitia: izolácia podkrovia, izolácia vnútornej strany strechy, izolácia stropu, izolácia stien, izolácia medzi krokvami, izolácia domu apod. Penu je možné aplikovať od - 6 °C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).

Izolacie EXY 09 je dvojzložková striekaná penová izolácia na vodnej báze s otvorenou štruktúrou buniek. Medzi jej hlavné výhody patria nemenné tepelno-izolačné vlastnosti, rýchla montáž, možnosť izolácie aj inak veľmi ťažko dostupných miest a detailov. Pena EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek vyplní všetky medzery a zamedzí prestupu vzduchu a vlhkosti v stavebnej konštrukcii. Zabraňuje vzniku plesní a pri týchto všetkých výhodách je maximálne ohľaduplná k životnému prostrediu a neobsahuje žiadne toxické látky.
 

Čo je otvorená štruktúra buniek?


Pena EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek je mäkká izolačná pena skladajúca sa z milióna otvorených buniek s hustotou 8,14 kg/m3. Izolacie EXY 09 sa aplikuje – strieka ako tekutina, ktorá behom niekoľkých sekúnd expanduje na 150- násobok objemu tekutého stavu. Izolácia s otvorenou štruktúrou buniek je založená na vodnej báze.

 

Nasiakavosť striekaných izolačných pien s otvorenou štruktúrou buniek


Všetky striekané izolačné peny s otvorenou štruktúrou buniek absorbujú vodu. V rámci nasiakavosti nie je dôležité ako rýchlo a koľko vody absorbuje! Dôležité je, ako rýchlo voda opustí izoláciu – ako rýchlo dokáže vyschnúť. Niektoré peny majú spomalenú nasiakavosť, to má vplyv na vyschnutie peny ako takej. Problémom je, že majiteľ objektu nevie o vzniknutej trhline v streche. Nasiakavá pena – izolácia držiaca vodu prirodzene neizoluje, drobí sa a stráca priľnavosť k podkladu a aj ďalšie technické vlastnosti. Izolácia s otvorenou štruktúrou buniek ja nevrhnutá tak, aby vodu nasiakla a prepustila ďalej. Hodnotenie možnosti styku s vodou, vlhkosťou je úplne limitujúce pri výbere ideálneho izolačného materiálu.

Zdokonaľujeme naše produkty- najlepšie parametre izol. peny na trhu ! - Unikátny hodnoty v oblasti ABSORBCIE  podľa normy ČSN EN 1609 - 0.97 (Kg/m2) a faktora difúzneho odporu  (priepustnosť vodných pár ) - µ = 2,8.

Prečo má striekaná pena EXY 09 lepšie výsledky ako sklená vata? Môže byť izolácia EXY 09 nainštalovaná v už postavenom rodinnom dome?

 

Výhody striekané penovej izolácie EXY 09 Kompaktná izolačná vrstva


Vynikajúca zvuková izolácia
Eliminácia prúdenia vzduchu
Výborná adhézia k podkladu
Energetická úspora
Zabránenie vzniku tepelných mostov
Zníženie - eliminácia prestupu tepla stavebnými konštrukciami
Zdravšie bývanie
Odolnosť proti chemickým látkam
Zníženie nákladov za vykurovanie - klimatizáciu
Šetrnosť voči životnému prostrediu
Zabraňuje rastu plesní
Výrazné zníženie spotreby energie a rýchla návratnosť investície
Rýchla aplikácia, nízke náklady
100% vyplní a utesní všetky miesta


Penovú izoláciu EXY 09 spoznáte podľa charakteristického oranžového zafarbenia.

Izolácia s otvorenou štruktúrou buniek sa aplikuje s použitím špeciálneho technologického zariadenia nástrekom dvojzložkovej kvapaliny, ktorá po nanesení na stavebnú konštrukciu zväčšuje svoj objem 150-násobne behom niekoľkých sekúnd, čím dôjde k zaplneniu všetkých a aj ťažko dostupných miest. Penová izolácia EXY 09 výborne priľne k akejkoľvek stavebnej konštrukcii, trvale ostáva pružná, nezmršťuje sa a je objemovo stála po celú dobu životnosti budovy.

Po aplikácii je penová izolácia zdravotne nezavadná a neuvoľňujú sa z nej žiadne toxické látky!

 

Aká striekaná izolácia je lepšia? S otvorenou alebo uzavretou štruktúrou buniek?


Obidva izolačné systémy ponúkajú významné výhody oproti bežne používaným izoláciám ako je vata alebo fúkaná celulóza. Izolácia EXY 09 s otvorenou štruktúrou buniek zamedzí prieniku vzduchu, vytvorí kompaktnú vzduchovú bariéru, vyplní trhliny, medzery a ťažko dostupné miesta, má nemenné izolačné vlastnosti. Pena EXY 39 s uzavretou štruktúrou buniek mnohonásobne spevní podklad, alebo miesto, kde je aplikovaná. Zabráni prieniku vlhkosti a má vynikajúce izolačné vlastnosti v polovičnej hrúbke oproti iným bežne používaným izoláciám.